Smart Green - Novinky 

Novinky ve spolenčnosti Smart green


26-06-2015
Smart Green - Novinkou v chovu jsou Astronotus ocellatus all red

Tyto nádherní mazlíci sice pocházejí z taiwanu, ale jejich krásná stavba těla rozhodla o jejich použití do chovu, aktuálně mají drobečkové něco málo přes 35 cm.

   

 

23-06-2015
Smart Green - Odchytové Hemichromis letourneuxi

Po pár týdnech jsou tady opět nějaké fotky těchto úžasných perlovek, zatím si zvykli na nové prostředí a začali se párovat.


 
 

 

26-05-2015
Smart Green - Odchytové Hemichromis letourneuxi

Před několika dny se nám podařilo dovézt ve spolupráci s Alex Tropicals a Aquarium Glaser, krásné a minimálně rozšířené Hemichromis letourneuxi, česky Perlovky zelené. Jedná se o ryby z odchytu a tak je možné u nich pozorovat jejich přirozené chování a překrásné zbarvení neovlivněné krmením v zajetí.

Jakmile se nám podaří vytvořit chovný materiál, budou zařazeny do chovu a milovníci těchto afrických cichlid se v blízké budoucnosti dočkají odchovů, zatím to vypadá že ve skupině jsou dva páry, ale jelikož samci působí velmi dominantně je težké odhadnout poměr pohlaví.


 

21-05-2015
Smart Green - Nově v chovu amerických cichlid Parachromis motaguensis

Místo Nandopsis urophthalmus, jsme zařadili Parachromis motaguensis a již nyní jsou všechny jejich mladé z prvního výtěru rozebrány. Další zájemci se dočkají mladých ryb nejdříve za dva měsíce kdy by mohly mít cca 5-7 cm. Pro nadšence uvolňujeme zbylou skupinu 5-ti ryb ke spárování ve velikosti 7-9 cm (pro bližší info použijte kontaktní email).

 

 

25-03-2015
Smart Green - Xenotoca eiseni san marcos

Jedna z nejkrásněji zbarvených pravých živorodek, česky označovaná za Živorodku červenoocasou, ryby pocházející z lokality san marcos, mají oproti běžně dostupné variantě navíc zlatý pruh vedený středem těla (vertikálně). Spousta lidí pravé živorodky neumí chovat a následně vznikají různé spekulace o jejich chování, základem je nechovat je samostatně, zjistit si alespoň základní informace o daném druhu, například Xenotoca eiseni, je živorodkou která dorůstá maximálně do 6-ti centimetrů, je relativně statná a hodí se do společnosti ryb, které jsou podobné velikosti nebo věští, nemají závojové ploutve a nejsou agresivní, bez větších problémů můžete kombinovat se spoustou amerických cichlid (cryptoheros, menších druhů thorichthys) a cichlidek, také labirintky jako jsou čichavci jsou dobrou volbou, určitě k nim nedávejte bojovnice nebo rájovce.

Milují dobře zarostlé nádrže s kořeny, kde zcela ztratí svou plachost a odmění nás svým krásným zbarvením i když hlavně samci.

 

 

18-03-2015
Smart Green - Hemichromis sp. Muanda

Hemichromis sp. Muanda
Je perlovkou patřící k těm nejmírnějším co známe, za dobu jejich chovu což je necelý rok, můžeme potvrdit že se jedná o velmi klidné a hodné cichlidy, bohužel v nádrži, kde zůstanou sami v malém počtu budou plaché a zanikne jejich vybarvení a krása.

To ovšem neznamená, že by jste měli zapomínat na to že se pořád jedná o cichlidu. Neonky a paví očka jsou rozhodně považovány za potravu, nikoli za vítané spoluobyvatele. Pokud možno nekombinujte tento druh perlovky s jinými běžně dostupnými perlovkami, mohlo by se Vám velmi snadno stát že muandy budou okousané a utlačované ryby.

 
  

 

13-03-2015
Smart Green - Amatitlania sp. honduran red point

Novinkou v našem chovu je od Února 2015 Amatitlania sp. honduran red point neboli modrá varianta kančíka příčnopruhého, jedná se opřekrásné ryby. Do našeho chovu jsme pořídili ryby hned ze tří rozdílných zdrojů. Zatím se u nás zabydlují i když velmi brzo se již vytvořil jeden pár, tak uvidíme jakou nám budou dělat radost.

  
  

 

13-03-2015
Smart Green - Ambystoma mexicanum - Axolotl mexický

Z důvodu omezení chovu obojživelníku, nabízíme k odběru několik posledních kousků tohoto zajímavého mloka pro maloobchodní prodej. Jedná se o druh Axlolotla mexického gold pearl ve velikosti 12+ (s ocasem), kdy je již možné rozpoznat pohlaví. Cena 120,- Kč je pevná a nabídka platí jen do konce března 2015 nebo vyprodání zásob.

 
  

 

 

13-03-2015
Smart Green - Hemichromis sp. Dragon

Perlovka dragounská, je jednou z nejkrásněji zbarvených perlovek, kdy kombinace červené hlavy a žlutozeleného těla působí dojmem velkého bojovníka. Povaha těchto perlovek je velmi srovnatelná s druhem Hemichromis guttatus nebo Hemichromi letourneuxi. V našem chovu je máme již třetím rokem a za tu dobu nás přesvědčili že si své místo u chovatelů zasluhují. Aktuálně je k dispozici i několik kusů pro maloobchodní prodej.

 

  

  

 

01-03-2015
Smart Green - Založena nová stránka novinky

Zde se budeme snažit návštěvníkům poskytnou co nejčerstvější informace z dění v naší společnosti, budou se zde objevovat nejen nové akce pro Velkoobchod a maloobchod, naše úspěchy, ale také novinky ze světa akvaristiky a dění okolo ní.

 

 

 
Vytvořeno © Smart Green s.r.o.    ¦   Aktuální verze webu v xtrem 1